Кошик
30 відгуків
ТУРНІКЕТИ для прохідних від 22 128 грн ! Телефонуйте зараз !Турнікет трипод
+380 (97) 860-85-01
+380 (99) 084-88-98
+380 (44) 300-22-46
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.

СИСТЕМИ КОНТРОЛЮ ТА УПРАВЛІННЯ ДОСТУПОМ: ТУРНІКЕТИ, ШЛАГБАУМИ, БЛОКУВАЛЬНИКИ, АВТОМАТИКА, ВОРОТА

Що таке система контролю і управління доступом (СКУД)?

Що таке система контролю і управління доступом (СКУД)?

Звичайно, під поняттям замок може ховатися маса пристроїв, що перегороджують прохід в приміщення (будівля, територію і т. д. і т. п.). Всі ці пристрої в системах контролю доступу позначаються терміном виконавчі пристрої.

Виконавчим пристроєм може бути власне замок (електромеханічний або електромагнітний), електромеханічна клямка, турнікет, шлагбаум і т. п.

Власне будь-яка СКУД призначена для того, щоб автоматично пропускати тих, кому це належить, і не пропускати тих, кому це заборонено. СКУД дозволяє в будь-який час забезпечити контроль за ситуацією, порядок, безпеку персоналу і відвідувачів, збереження матеріальних цінностей та інформації. Всі відмінності існуючих систем полягають у тому, наскільки надійно, якісно та зручно для користувача здійснюються функції системи контролю доступу.

Тепер коротко про деякі терміни, що застосовуються в описах на системи контролю доступу.

Визначення СКУД

Системою контролю та управління доступом (СКУД) називається сукупність програмно-технічних засобів та організаційно-методичних заходів, за допомогою яких вирішується завдання контролю і управління відвідуванням окремих приміщень, а також оперативний контроль переміщення персоналу та часу його перебування на території об'єкта. Дійсно, СКУД це не тільки апаратура і програмне забезпечення, це продумана система управління рухом персоналу.

Ідентифікатор користувача

Це якийсь пристрій або ознака, за якою визначається користувач. Ідентифікаторами можуть бути магнітні картки, безконтактні проксіміті карти, брелки Touch Memory, різні радіобрелки, зображення райдужної оболонки ока, відбиток пальця, відбиток долоні і багато інші фізичні ознаки. Кожен ідентифікатор характеризуються певним унікальним двійковим кодом. В системі кожному коду ставиться у відповідність інформація про права і привілеї власника посвідчення. Зараз застосовуються наступні типи карт:

Безконтактні радіочастотні (PROXIMITY) картки — найбільш перспективний в даний момент тип карт. Безконтактні картки спрацьовують на відстані і не вимагають чіткого позиціонування, що забезпечує стійку роботу і зручність використання, високу пропускну здатність. Зчитувач генерує електромагнітне випромінювання певної частоти і, у разі внесення карти в зону дії зчитувача, це випромінювання через вбудовану в карті антену живить чіп картки. Отримавши необхідну енергію для роботи, карта пересилає на зчитувач свій ідентифікаційний номер з допомогою електромагнітного імпульсу певної форми і частоти.

Магнітні картки — найбільш поширений варіант. Існують карти з низькокоерцитивною і висококоерцитивною магнітною смугою і з записом на різні доріжки.

Карти Віганд — названі по імені вченого, який відкрив магнітний сплав, що володіє прямокутною петлею гістерезису. Усередині карти розташовані відрізки дроту з цього сплаву, які, при переміщенні повз них голівки, що зчитує, дозволяють вважати інформацію. Ці карти більш довговічні, ніж магнітні, але і більш дорогі. Один з недоліків — те, що код в карту занесений при виготовленні раз і назавжди.

Штрих-кодові карти на карту наноситься штриховий код. Існує більш складний варіант — штрих-код закривається матеріалом, прозорим тільки в інфрачервоному світлі, зчитування відбувається в ІЧ-області.

Ключ-брелок «Touch memory» — металева таблетка, всередині якої розташований чіп ПЗУ. При торканні таблетки зчитувача, з пам'яті таблетки в контролер пересилається унікальний код ідентифікатора.

Одна і та ж картка може відкривати як одну двері, так і служити «ключем» для декількох дверей. Для тимчасових працівників і відвідувачів оформляються тимчасові або разові пропуску — картки з обмеженим терміном дії.

Більш докладні описи ідентифікаторів і карток виробництва фірм HID представлені в каталозі обладнання СКУД.

Зчитувач

Пристрій, призначений для зчитування інформації з ідентифікатора, і передачі цієї інформації в контролер СКУД.

Більш докладні описи зчитувачів виробництва фірм HID і ATV представлені в каталозі обладнання СКУД.

Точка проходу

Деяка перешкода (бар'єр), обладнана зчитувачем і виконавчим пристроєм. Точка проходу може бути повністю контрольованою на вхід. У першому випадку, прохід оснащується двома зчитувачами — на вхід і на вихід. У другому випадку — тільки зчитувачем на вхід, вихід здійснюється вільно або по кнопці RTE.

Кнопка RTE

Кнопка «ВИХІД» (Request To Exit) служить для примусового дозволу перетину точки проходу, тобто, простіше кажучи, відкриття виконавчого пристрою. При цьому факт відкриття фіксується в пам'яті контролера, але хто конкретно пройшов невідомо. Такі кнопки ставляться для забезпечення безперешкодного виходу з приміщень.

Контролер СКУД

Контролер — це серце СКУД. Пристрій, призначений для обробки інформації від зчитувачів ідентифікаторів, прийняття рішення, управління виконавчими пристроями. За способом управління контролери СКУД діляться на три класи: автономні і централізовані (мережеві) і комбіновані.Автономні контролери

Повністю закінчений пристрій, призначений для обслуговування, як правило, однієї точки проходу. Зустрічаються найрізноманітніші варіації: контролери, суміщені зі зчитувачем, контролери, вбудовані в електромагнітний замок і так далі. Автономні контролери розраховані на застосування різних типів зчитувачів.. Як правило, автономні контролери розраховані на обслуговування невеликої кількості користувачів, зазвичай до п'ятисот.

Мережеві контролери

Не дуже вдалий термін, що позначає можливість роботи контролерів у мережі під управлінням комп'ютера. У цьому випадку функції прийняття рішення лягають на персональний комп'ютер з встановленим спеціалізованим програмним забезпеченням. Мережеві контролери застосовуються для створення СКУД будь-якого ступеня складності. При цьому адміністрація отримує величезну кількість додаткових можливостей. Крім просто дозволу або заборони проходу, ви маєте, як правило, наступні можливості:

  • отримання звіту про наявність або відсутності працівників на роботі;
  • ви маєте можливість практично миттєво дізнатися, де конкретно знаходиться співробітник;
  • ви маєте можливість вести автоматичний табель обліку робочого часу;
  • ви маєте можливість отримати звіт про те, хто і куди ходив практично за будь-який період часу;
  • ви можете сформувати часовий графік проходу співробітників, тобто хто, куди і в який час може ходити;
  • ви отримуєте можливість ведення бази даних співробітників (електронної картотеки), в яку ви заносите всю необхідну інформацію про співробітників, включаючи їх фотографії;
  • і багато, багато іншого. Тобто завжди існує можливість виконати самі екзотичні побажання власника СКУД.

Об'єднані контролери

Поєднують в собі функції мережевих і автономних контролерів. При наявності зв'язку з керуючим комп'ютером (on line) контролери працюють як мережеве пристрій, при відсутності зв'язку — як автономні.

Докладні технічні описи всіх типів контролерів серії TSS виробництва фірм «Сім Печаток-TSS» (Росія) представлені в каталозі обладнання СКУД.

Заборона подвійного проходу

Заборона подвійного проходу (anti passback) — це заборона на пропуск через одну і ту ж точку проходу користувача, не вийшов з приміщення. Природно, ця можливість існує тільки для повністю контрольованої точки проходу, так як зрозуміти, що чоловік увійшов, але не вийшов, можна тільки на проході, обладнаному двома зчитувачами на вхід і на вихід.

Функція заборони подвійного проходу введена для того, щоб утруднити передачу ідентифікатора іншій особі. Взагалі кажучи, заборона подвійного проходу, як і будь-яке інше благе починання, призводить до досить-таки шкідливих наслідків. Наприклад, підходить людина до турнікету на прохідній, підносить свою картку і бачить, що поруч вийшов знайомий, якого він сто років не бачив. Людина, природно, зупиняється і через турнікет не проходить. Всі! Другий раз система його не пустить! На вокзалах люди відчувають це на собі повною мірою. Ви пройшли на перон, побачили, що електричка буде через двадцять хвилин, і пішли собі за пивом. Не тут-то було, випустити Вас випустять, але пустять назад на перон тільки через сорок хвилин! Ось Вам і заборона подвійного проходу в дії.

Дисципліна проходу

Підтримка такого режиму проходів, при якому людина, що пройшла в приміщення, обладнане повністю контрольованої точки проходу, не може пройти ні в яке інше приміщення, попередньо не вийшовши з контрольованого.

Прохідна

Точка проходу, наділена особливими функціями. Людина, що не пройшов через точку проходу, позначену як прохідна, не зможе потрапити в одне приміщення об'єкта. Як правило, саме з часу проходу через прохідну підраховується робочий час.

Фотоідентифікація

Можливість виводу на екран монітора комп'ютера фотографії власника ідентифікатора (з бази даних). Фотоідентифікація застосовується на прохідних, як додаткова міра захисту від несанкціонованого проходу. При цьому рішення про проході може прийматися як автоматично, так і з підтвердженням від контролера на прохідній.

Принцип функціонування системи контролю і управління доступом

Принцип функціонування системи контролю та управління доступом наступний:

Кожен співробітник, клієнт, відвідувач фірми отримує ідентифікатор (електронний ключ) — пластикову картку або брелок з містяться в ній індивідуальним кодом. «Електронні ключі» видаються в результаті реєстрації перерахованих осіб за допомогою засобів системи. Паспортні дані, фото (відео) та інші відомості про власника «електронного ключа» заносяться до персональну «електронну картку». Персональна електронна картка» власника та код його «електронного ключа» зв'язуються один з одним і заносяться в спеціально організовані комп'ютерні бази даних.

Біля входу в будівлю або в підлягає контролю приміщення встановлюються засоби, що зчитують з карток їх код та інформацію про права доступу власника карти і передають цю інформацію в контролер системи.

В системі кожному коду поставлена у відповідність інформація про права власника картки. На основі зіставлення цієї інформації і ситуації, при якій була пред'явлена картка, система приймає рішення: контролер відкриває або блокує дверей (замки, турнікети), переводить приміщення в режим охорони, включає сигнал тривоги і т. д.

Все факты предъявления карточек и связанные с ними действия (проходы, тревоги и т.д.) фиксируются в контроллере и сохраняются в компьютере. Информация о событиях, вызванных предъявлением карточек, может быть использована в дальнейшем для получения отчетов по учету рабочего времени, нарушениям трудовой дисциплины и др.

На предприятиях можно выделить четыре характерные точки контроля доступа: проходные, офисные помещения, помещения особой важности, и въезды/выезды автотранспорта.

В зависимости от стоящей перед Вами задачи Вы можете выбрать соответствующую систему контроля и управления доступом.

Небольшая СКУД позволит предотвратить доступ нежелательных лиц, а сотрудникам точно указать те помещения, в которые они имеют право доступа.

Более сложная система позволит, помимо ограничения доступа, назначить каждому сотруднику индивидуальный временной график работы, сохранить и затем просмотреть информацию о событиях за день. Системы могут работать в автономном режиме и под управлением компьютера.

Комплексні СКУД дозволяють вирішити питання безпеки та дисципліни, автоматизувати кадровий та бухгалтерський облік, створити автоматизоване робоче місце охоронця. Набір функцій, виконуваних комплексними системами, що дає можливість використовувати систему контролю для виконання конкретних завдань саме на Вашому підприємстві або об'єкті.

Докладні технічні описи типових та унікальних систем контролю доступу (структурні схеми, функціональні можливості і інструкції користувача) для різних застосувань представлені в каталозі систем СКУД

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner