Налаштування відеореєстраторів в СКУД "Big Brother"

Для початку наведемо короткий огляд можливостей модуля. Після установки модуля відеоінтеграціі "Відеоінтеграція (DVR)" у програмі з'явиться кілька додаткових розділів:
в розділі "Налаштування" з'явиться підрозділ "Відеореєстратори" ― в даному розділі здійснюється управління реєстраторами, використовуваними в програмі, а також здійснюється настроювання модуля по створенню знімків з камер відеореєстратора;
у розділі "Моніторинг" з'явиться підрозділ "Відеомоніторинг" ― в даному розділі можна підключатися до різних камерами відеореєстраторів для перегляду зображення в реальному часі;
у розділі "Звіти" з'явиться підрозділ "Відеоархів" ― даний розділ призначений для перегляду архіву, що зберігається на реєстраторі, він дозволяє отримати детальну інформацію за доступними файлів для кожної камери, переглянути архів з декількох камер одночасно, а також переглянути записи з відеокамер з прив'язана язкою до подіям системи контролю доступу.
Цим можливості модуля не обмежуються: у розділі "Моніторинг ― Журнал подій" програма може автоматично перемикатися на камери відеоспостереження при проході людей. По кожній точці, до якої прив'язана пов'язана камера відеореєстратора, можна переглянути знімки в момент проходу людей.
Починаючи з версії ПО 1.5.0.12 модуль "Відеоінтеграція (DVR)" буде входити в стандартний дистрибутив програми, і велика частина його функцій буде доступна відразу після установки. Деякі з функцій модуля будуть працювати тільки за ліцензією. Щоб отримати більш детальну інформацію звертайтеся до менеджерів або слідкуйте за оновленнями на сайті.
У даній статті ми розповімо про розділ "Налаштування ― Відеореєстратори". Решта розділів будуть описані в окремих статтях. Для того щоб бути в курси останніх новин Ви можете підписатися на нашу розсилку ― блок з лівого боку над каталогом продукції.
У розділі "Відеореєстратори" є дві закладки "Відеореєстратори" і "Знімки з відеокамер". Приступимо до першій закладці.
Закладка "Відеореєстратори"
На картинці наведено зображення даної закладки. У даному розділі Ви можете:
додавати і видаляти доступні відеореєстратори;
налаштовувати параметри підключення до реєстратора (IP-адреса, порт, логін, пароль);
здійснювати налаштування різних параметрів реєстратора прямо з програми (сучасні реєстратори володіють величезною кількістю налаштувань, на даний момент ми ще не встигли підключити всі параметри, а підключили лише базові. Надалі будуть реалізована настройка всіх можливих параметрів. Якщо Вам дуже потрібні лише окремі установки ― Ви можете повідомити нам, і ми підключимо їх у першу чергу);
здійснювати налаштування параметрів відеокамер, а також прив'язана зв'язати їх до точками доступу СКУД "Big Brother" (для чого це потрібно буде описано далі).
Перше що Вам потрібно буде зробити ― це додати свій реєстратор у програму. Для цього натисніть кнопку "Додати" у вікні виберіть тип реєстратора, а потім введіть назву, під яким він буде додано в програму. Після того як реєстратор з'єднання явився в списку, виберіть його і в правій частині вікна вкажіть IP адреси, порт, логін і пароль. Типово поля заповнені заводськими налаштуваннями реєстратора. Після цього натисніть кнопку "Підключитися". Якщо всі параметри задані вірно, програма підключиться до реєстратора і визначить кількість каналів і додасть їх у програму. Після цього ви можете зчитувати налаштування реєстратора, натиснувши кнопку "Читати всі" на відповідній закладці налаштувань. Після зміни налаштувань не забувайте натиснути кнопку "Записати" для того щоб налаштування потрапили в реєстратор.
Далі можна переходіті до налаштувань камер відеореєстратора. Для цього потрібно вибрати камеру реєстратора і натиснути кнопку "Читати всі", якщо ж Ви вже підключені до реєстратора, то налаштування автоматично завантажаться. Крім налаштувань, збережених в відеореєстраторові, є ще налаштування важливі для програми, це:
Назва ― короткий опис, яке допоможе Вам зрозуміти, де вона встановлена (це не ті назва камери, яке відображається на екрані реєстратора).
Точка доступу і зчитувач ― виконує прив'язана язку камери до системи контролю доступу. Це потрібно для того, щоб програма могла виробляти автоматичний з'їм фотографій при проході людей, а також могла автоматично перемикатися на відповідну камеру в розділі "Моніторинг ― Журнал подій". Також прив'язана язка зручна при перегляді подій системи контролю доступу в відеоархіву (програма буде сама включати відтворення з потрібною камери при переміщенні по подіях).
Натиснувши хрестик в кінці рядка Точка доступу і зчитувач", Ві можете скасувати прив'язана язку камери до точки доступу. На закладці "Зображення" можна переглянути поточне зображення з камери відеореєстратора і зробити знімок зображення з камери.
"Галочки" в дереві "Відеореєстратори" відзначають активні камери, якими можна користуватися в інших розділах модуля "Відеомоніторинг (DVR)". Якщо камера не використовується або не має з'єднання єднання, то рекомендується зняти галочку ― це не буде "захаращувати" список камер і відеореєстраторів, що дозволить при потребі оперативно ними маніпулювати.
Закладка "Знімки з відеокамер"
Даний розділ дозволяє управляти модулем автоматичного знімання фотографій, а також переглядати і редагувати фотоархів. Модуль автоматичного знімання фотографій працює у фоновому режимі (навіть якщо клієнтська програма не працює) і при появі нових подій системи контролю доступу витягує з відеоархіву реєстратора зображення з потрібною камери.
Для роботи модуля необхідно вказати каталог, куди будуть зберігатися зображення, а також здійснити прив'язана язку камер до точок доступу.
У секції "Управління модулем" відображається поточний стан модуля, дата і година за які оброблені знімки. Також можна зупинити або запустити модуль, якщо він не працює.
Нижче у вікні розділу відображається інформація про фотоархіві. Всередині каталогу, зазначеного для зберігання фотографій, по кожній даті створюється окремий каталог. У ньому зберігаються зображення за весь цей день. Це дозволяє здійснювати зручний пошук, сортування та чистку фотоархіву навіть без застосування програми, а користуючись провідником або іншим файловим менеджером. Всі зображення в фотоархіві зберігаються у форматі JPEG, що дозволяє переглядати їх будь-якою програмою для перегляду зображень. В огляді каталогу фотоархіву наведена така інформація:
Загальна кількість каталогів у фотоархіві
Дата першого і останнього каталогу
Загальна кількість знімків у фотоархіві
Загальний розмір фотоархіву
Далі йде деталізація архіву по датах ― в секції "Каталоги" відображаються всі доступні даті, кількість знімків за них і їх загальний розмір. Вибравши будь-який каталог, з правого боку з'явиться всі доступні знімки ― їх можна тут же проглянути. Що в списку каталогів, що в списку знімків можна скористатися кнопкою DEL для видалення непотрібних зображень чи каталогів. Це дозволяє легко "чистити" фотоархів.
Плануємо доопрацювати модуль так, щоб на фотографіях відображалася напис з докладною інформацією про подію, до якого вона прив'язана пов'язана (хто, де і тд.) ― Доопрацьовано за станом на 08.02.2013.
На цьому все! Слідкуйте за оновленнями або підпишіться на розсилку (блок з лівого боку над каталогом продукції), скоро з'єднання бути статті по решті розділів модуля "Відеоінтеграція (DVR)". Якщо у Вас є питання, пропозиції чи побажання обов'язково зв'язку яжіться з нами будь-яким зручним Вам способом.